Jak zbudowane są automatyczne układy odsalające?

Automatyczne systemy odsalania są używane do usuwania soli i innych minerałów z wody, czyniąc ją całkowicie bezpieczną do użycia. Systemy te stają się coraz bardziej popularne szczególnie w miejscach, gdzie dostęp do czystej wody jest mocno ograniczony i konieczne jest jej uzdatnianie. W tym artykule przedstawimy podstawowy rodzaj układów odsalających, a także wskażemy naj

Automatyczny układ odsalający – co to takiego

Automatyczny układ odsalający umożliwia efektywną kontrolę przewodnictwa wody obiegowej skraplaczy i wież wyparnych. Jest on stosowany we wszystkich miejscach, w których konieczne jest zachowanie odpowiedniego składu chemicznego wody pozbawionego nadmiaru szkodliwej soli. System ten jest oparty na tablicowym układzie odsalania, który polega na dozowaniu do wody biocydu.

Biocyd to substancja pochodzenia naturalnego lub syntetycznego, która służy do zwalczania szkodliwych związków, takich jak sól. Automatyczny układ odsalający wyposażony jest w regulator czasowy i specjalną pompkę, która służy do dozowania określonej ilości biocydu. Co istotne, system ten uniemożliwia zrzut wody podczas dozowania biocydu, dzięki czemu jest bardzo skuteczny.

Budowa automatycznych układów odsalających

Automatyczne układy odsalające składają się z kilku komponentów, które współpracują ze sobą w celu wytworzenia czystej wody pozbawionej szkodliwej soli oraz innych minerałów. Systemy te są specjalnie zaprojektowane i zbudowane z:

  • pompy dozującej biocyd,
  • wtrysku biocydu,
  • wejścia wody obiegowej i wyjścia np. na tacę skraplacza,
  • skrzynki elektrycznej,
  • sondy przewodnictwa elektrycznego,
  • zaworu spustowego z siłownikiem elektrycznym,
  • kurka poborczego wody obiegowej.

Sposób działania automatycznego odsalania jest bardzo prosty, a jednocześnie skuteczny oraz pozwala w prosty sposób kontrolować jakość wody obiegowej.

Dlaczego warto stosować automatyczne układy odsalania?

Układy chłodzenia i inne konstrukcje wymagają wody o odpowiednim składzie, która nie będzie przyczyniała się do uszkadzania poszczególnych mechanizmów. Wysokie zasolenie może bowiem powodować różnorodne problemy eksploatacyjne, takie jak występowanie korozji oraz wytrącanie się dużej ilości szkodliwych osadów mineralnych. Nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie i skutecznych systemów warto szukać wyłącznie w ofercie renomowanych firm zajmujących się przemysłowym uzdatnianiem wody. Dzięki temu będziesz miał pewność, że układ odsalający będzie działał efektywnie i bezawaryjnie.

ważniejsze komponenty, z których się on składa.