Jak laser światłowodowy wpłynął na procesy przemysłowe?

Laser światłowodowy w przeciwieństwie do tradycyjnych laserów wyróżnia się zarówno światłowodowym źródłem, jak i prowadzeniem wiązki. Dzięki temu nie ma ryzyka osłabienia strumienia lasera, np. ze względu na błąd związany z ustawieniem soczewki, a światło przenoszone jest na obrabiany materiał bez żadnych strat.  Zastosowanie tego typu nowoczesnej tech

Czym charakteryzuje się laser światłowodowy?

Maszyny z laserem światłowodowym zostały docenione przez firmy należące do licznych gałęzi przemysłu. Wynika to z wielu zalet tego typu urządzeń. Laser fiber umożliwia wycinanie dowolnych kształtów, a jednocześnie gwarantuje stałość wiązki oraz wysoką prędkość cięcia. Z tego powodu wykorzystywany jest zarówno przez firmy zajmujące się cięciem stalowych blach i rur, jak i podczas przedsięwzięć artystycznych. Fiber można używać do obróbki wielu materiałów o różnej grubości. Ponadto, maszyny te odznaczają się niskimi kosztami konserwacji oraz długą żywotnością.

Jak laser fiber zmienił procesy produkcyjne?

Laser światłowodowy znacznie przyczynił się do poprawy jakości obróbki różnych materiałów. Dzięki niemu można realizować projekty, które wymagają bardzo wysokiej dokładności. Co ważne, elementy obrabiane laserem światłowodowym nie wymagają obróbki wykańczającej, ponieważ powstające produkty mają idealnie równe krawędzie. Znacznie zmniejszyło to czas produkcji, a także potrzebę stosowania urządzeń do obróbki mechanicznej. Technologa ta pozwoliła również na wzrost powtarzalności produkowanych elementów.

Jak laser światłowodowy wpłynął na koszty produkcji?

Liczne zalety maszyn z laserem światłowodowym, takie jak duża prędkość cięcia, wysoka precyzja obróbki oraz wysoka powtarzalność wpływają na zmniejszenie kosztów produkcji. Podczas obróbki bardzo rzadko dochodzi do uszkodzenia obrabianego materiału, dlatego ilość powstających odpadów poprodukcyjnych jest minimalna, co również pozwala na uzyskanie znacznych oszczędności. Wzrost wydajności, a co za tym idzie zysków firmy to nie jedyna zaleta maszyn z laserem fiber. Urządzenia te wykorzystują nawet do 70% mniej energii niż tradycyjne obrabiarki, a ponadto nie wymagają wysokich nakładów na naprawy, ponieważ przez bezstykową obróbkę, głowica lasera nie ulega zużyciu. Nowoczesne maszyny z laserem światłowodowym można kupić np. w firmie Maszyny Polskie z Torunia.

nologii miało znaczący wpływ na procesy zachodzące w przedsiębiorstwach.