Ciemna, ale nie ponura sypialnia – jak ją stworzyć?

Biel zagościła w naszych mieszkaniach na dobre. Białe ściany, meble czy dodatki to absolutny hit. Wynika to przede wszystkim z faktu, że kolor ten jest wyjątkowo uniwersalny. Wpasuje się w każde wnętrze i w dowolny styl. Przez wielu uważany jest za najbardziej bezpieczny kolor, dzięki któremu można stworzyć ładne, jasne i przyjemne mieszkanie. Czy to oznacza, że inne kolory przestały być już modne?

Absolutnie nie. Wiele osób wydaje się być już znudzonymi tymi jasnymi barwami, których wszędzie jest mnóstwo. Z tego powodu coraz więcej osób wybiera dla siebie kolory nieco inne, niż podstawowa biel. Prawdziwym hitem wydają się być ciemne meble w sypialni, które od niedawna stały się bardzo popularne i skutecznie zastąpiły uniwersalne, białe płyty. Najczęściej spotkać możemy odcienie brązów, antracyt czy imitację drewna. Są to jedne z najchętniej wybieranych kolorów, często znacznie częściej, niż nawet klasyczne biele. Choć w przeciwieństwie do bieli, ciemne meble w sypialni wymagają od nas znacznie więcej decyzji, doboru barw elementów, dodatków czy ścian, to jednak warto się na to zdecydować, aby stworzyć wyjątkową przestrzeń w swoim domu.

Z czym zestawiać ciemne meble w sypialni?

Jeśli chcemy zdecydować się na ciemne odcienie mebli, powinniśmy zaplanować odpowiednio swoją przestrzeń. Nie chcemy przecież stworzyć przytłaczającego, optycznie pomniejszonego i smutnego pokoju. Aby tego uniknąć, warto wybrać stonowane kolory ścian, jednak niezbyt ciemne. Odcienie beżów, bieli czy inne pastelowe barwy będą doskonałym wyborem. Raczej unikajmy żywych odcieni, jeśli nie wiemy z czym je łączyć. Jeśli zależy nam na ożywieniu sypialni, możemy wybrać kilka dodatków o intensywnych i nieco ciemniejszych kolorach. Pamiętajmy jednak, aby nie zdominowały one wnętrza naszej sypialni. Warto także dopasować odcień dodatków do tego, jak jasne mamy pomieszczenie. Sypialnia z małym oknem od strony północnej będzie o wiele smutniejszym pomieszczeniem, niż ta z dużym oknem na południe. Warto brać to pod uwagę tworząc idealne wnętrza.