Telewizja przemysłowa, montaż kamer w Warszawie

Telewizja przemysłowa, potocznie zwana monitoringiem jest jednym z najważniejszych systemów bezpieczeństwa w obiektach różnego zastosowania. Trudno sobie wyobrazić jakikolwiek bank bez systemu kamer rejestrujących wydarzeni w placówce, jak i na zewnątrz obiektu. Szkoły, fabryki czy miejsca użyteczności publicznej wyposażone są w system telewizji przemysłowej, która pozwala w czasie rzeczywistym monitorować sytuację na całym terenie i w razie potrzeby podjąć reakcję.

 

Na system telewizji przemysłowej czyli CCTV (ang. Closed Circuit Television) składa się zestaw kamer przemysłowych, rejestrator, monitory w centrum dowodzenia. System pozwala na odbiór, przetwarzanie i archiwizowanie obrazu. Ważne jest odpowiedni montaż kamer, aby swoim zasięgiem pokrywała cały zakres kontrolowanego obszaru. Ilość rejestratorów uzależniona jest od topografii monitorowanego miejsca i potrzeb. Czasem wystarczą dwie lub trzy kamery, a czasem wymagany jest montaż kilkuset urządzeń.
Telewizja przemysłowa, wbrew swojej polskiej nazwie, bardzo często służy do monitorowania miasta przez służby porządkowe. Warszawa na przykład naszpikowana jest systemem kamer, które pozwalają na kontrolę bezpieczeństwa i praworządności w kluczowych obiektach miasta.