Kapitalny remont mieszkanie co zrobić z wyposażeniem i gruzem ?

Według przepisów prawa stare meble, cegły, kafelki, resztki farb i rozpuszczalników, zużyte sprzęty AGD i RTV nie mogą trafiać do kosza. Jeśli zagrażają środowisku powinny być w odpowiedni sposób utylizowane. Pojemniki na śmieci nie są przeznaczone na wyrzucanie śmieci po remoncie, za ich wyrzucenie do kosza można otrzymać mandat. Jeśli mieszkamy w domu jednorodzinnym możemy zamówić wywóz gruzu Kraków. W przypadku gruz w workach firma komunalna może odmówić odbioru odpadów poremontowych. To właśnie największym problemem podczas remontu mieszkań jest pozbycie się gruzu i odpadów budowalnych. W każdej gminie znajduje się miejsce selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, należy zatem zadbać o wywóz gruzu Kraków do określonego punktu zbiórki. Jedynym kosztem w takim przypadku jest transport odpadów.

Sprzedaż odpadów remontowych

Jeśli nie masz pomysłu na w jaki sposób pozbyć się gruzu i odpadów budowalnych, można je sprzedać , wystarczy śledzić lokalne ogłoszenia. Tego typu materiał budowalny może zostać wykorzystany do tworzenie mieszanek betonowych do stworzenia fundamentów lub jako podsypka do ułożenia kostki brukowej. Taki materiał świetnie się nadaje do stworzenia pięknych ogrodów. Ostre betonowe elementy gruzu można wykorzystać do tworzenia skalniaków , gdzie pięknie będą rosły rośliny. Pozostałe resztki takie jak np. żwir można wykorzystać do stworzenie ogrodowych ścieżek.

Wywóz gruzu

W przypadku gruntownego remontu ilość odpadów remontowych jest dość spora. W takim przypadku możemy zamówić kontenery na gruz Kraków. Tego typu kontenery należy zamawiać w wyprzedzeniem czasowym. W zależności od firmy taki kontener może zostać postawiony na określony czas a potem odebrany. Na cenę ma tutaj wpływ czas wynajmu takiego kontenera.
W przypadku szeroko zakrojonych prac budowalnych warto zamówić kontenery na gruz, ponieważ są one w stanie wytrzymać obciążenie do nawet kilku tysięcy.

Zsyp do gruzu

Robiąc remont w domu, często gruz jest wynoszony za pomocą wiaderek. Jest to nieekonomiczny i męczący sposób na uporanie się z gruzem. W domu jednorodzinnym świetnym rozwiązaniem będzie zsyp do gruzu, za pomocą rury odpady będą trafiać do kontenera. W przypadku wypełnienia kontenera, odpady są na bieżąco odbierane.Metod pozbycia się gruzu jest kilka, wszystko zależy od tego czy mieszkamy w bloku czy w domu jednorodzinnym. Jednak należy przestrzegać prawa , dbać o środowisko , zadbać o porządek w obrębie swojego mieszkania lub domu.