Części do rozściełaczy asfaltu – przegląd ofertowy

Budowa dróg wymaga w dzisiejszych czasach bardzo zaawansowanego technologicznie sprzętu. Należą do tej grupy między innymi rozściełacze asfaltu, które pracują pod wpływem bardzo dużych obciążeń i niesprzyjających warunków – np. wysokiej temperatury. Dlatego są dość podatne na różnego rodzaje awarie. Sposobem zapobiegania im jest zakup zapasu części zamiennych. Poznaj bliżej ofertę producentów.

Rodzaje części do rozściełaczy asfaltu

Dostawcy części zamiennych do maszyn budowlanych i drogowych, tacy jak firma Bellator, posiadają w swojej ofercie szeroki wybór części zamiennych, między innymi:

  • różnego rodzaju przewody, np. przewody CAN
  • pompy zębate i pompy spryskiwacza kosza,
  • napinacze i rolki,
  • koła napinające i napędowe,
  • cewki,, gniazda i wtyczki,
  • czujniki temperatury,
  • elementy palnika,

Oraz wiele, wiele innych. Szeroka oferta pozwala zaopatrzyć się w komponenty niezbędne do utrzymania rozściełacza asfaltu w nienagannym stanie w całym okresie jego eksploatacji.

Czy warto wybierać części oryginalne do rozściełaczy?

Oryginalne części do maszyn budowlanych, w tym do rozściełaczy mas bitumicznych to zdecydowanie najpewniejszy wybór jeśli szukamy wysokiej jakości komponentów. Pod względem swoim parametrów, takich jak wytrzymałość mechaniczna, odporność na czynniki zewnętrzne czy kształt oraz wymiary są one w pełni kompatybilne z maszyną, do której są przeznaczone – niczym nie różnią się od elementów zastosowanych w pierwszym montażu. Dlatego zapewniają długie i sprawne działanie maszyn. Jednocześnie są one dopuszczalne do napraw w czasie, gdy podzespoły rozściełacza są jeszcze objęte umową gwarancyjną.

Z drugiej strony należy pamiętać, że oryginalne części do rozściełaczy asfaltu są najdroższą opcją na rynku.

Kiedy zdecydować się na zamienniki?

Alternatywą dla oryginalnych części są zamienniki. Części z nich, tzw. części OEM, wytwarzane są przez tych samych podwykonawców odpowiedzialnych za produkcję części oryginalnych. Do ich wytworzenia stosuje się te same materiały i technologie, dlatego w praktyce nie różnią się one niczym od części oryginalnych poza niższą ceną. Należy jednak pamiętać, że części OEM mimo swej wysokiej jakości nie są uznawane za oryginalne i jeśli zostaną użyte do naprawy rozściełacza gdy jest on jeszcze na gwarancji, producent może w przyszłości odmówić uznania dalszych roszczeń gwarancyjnych. Dlatego zamienniki są polecane przede wszystkim do napraw maszyn, które już nie są objęte gwarancją.