Przydatne akcesoria do instalacji wyciągowych

Mobilne instalacje wyciągowe to systemy, które służą do usuwania powietrza, dymu lub innych gazów z pomieszczeń lub budynków. Są one niezbędne w celu zapewnienia odpowiedniej wentylacji i jakości powietrza wewnątrz budynków. Mogą zapewnić dopływ świeżego powietrza do słabo wentylowanych lub zamkniętych pomieszczeń, takich jak np. piwnice. Ich zadania to również chłodzenie, wentylacja, suszenie i cyrkulacja powietrza w dużych przestrzeniach, takich jak hale produkcyjne, warsztaty, magazyny, place budowy itp. Systemy te składają się głównie z wentylatora oraz rur transportowych. Każdy element ma swoje określone przeznaczenie i musi być poprawnie zainstalowany, aby system działał prawidłowo.

Jak działają instalacje wyciągowe?

Instalacje wyciągowe (zwane też instalacjami wywiewnymi) zasysają powietrze za pośrednictwem wentylatora z pomieszczenia i wydmuchują je na zewnątrz, jednocześnie świeże powietrze dopływa przez otwory z sąsiednich pomieszczeń lub z zewnątrz budynku. Ponieważ instalacje wyciągowe wytwarzają w pomieszczeniach podciśnienie, nadają się one w szczególności do zapobiegania rozprzestrzenianiu się zużytego powietrza wewnątrz pomieszczeń.

Instalacje wyciągowe znajdują zastosowanie w szczególności w pomieszczeniach o dużym zanieczyszczeniu powietrza gazem, zapachami albo we wnętrzach, w których panuje wysoka temperatura, jak np. kuchnie, toalety, garderoby, laboratoria, transformatornie, ciemnie, stajnie itd. Instalacje wyciągowe są najprostszym i najskuteczniejszym środkiem do polepszenia jakości powietrza.

Narzędzia i sprzęt niezbędny do instalacji wyciągowych

Instalacja wyciągowa wymaga zastosowania odpowiednich akcesoriów, wśród których wymienić warto:

elastyczne węże transportowe o długości 10 m lub węże transportowe z obudową wykonaną z polipropylenu o dużej gęstości dla odpowiedniej trwałości. Węże transportowe można łączyć dla transportu powietrza na większe odległości. Profesjonalne zestawy wyciągowe znajdziesz w ofercie specjalistycznych firm, takich jak na przykład WOLSEN.

O czym warto pamiętać przed rozpoczęciem instalacji wyciągów?

Przed rozpoczęciem montażu instalacji wyciągowej warto sprawdzić, czy nie ma żadnych widocznych uszkodzeń. Dodatkowo, ważne jest, aby używać odpowiednich akcesoriów do instalacji wyciągowych, aby zapewnić bezpieczne dopasowanie.