Obecnie obiekty gospodarcze, w tym budynki inwentarskie to nowoczesne pomieszczenia, które wymagają odpowiednich zabezpieczeń oraz wyposażenia w postaci właściwych izolacji czy drzwi. Takie elementy powinny być nie tylko funkcjonalne, ale także trwałe i wykonane we właściwy sposób, który ułatwi codzienną obsługę obiektu i posłuży na długi czas. Jakie drzwi inwentarskie wybrać?
Czym są drzwi inwentarskie?
Drzwi inwentarskie to nowoczesne produkty składające się ze skrzydeł wraz z ościeżnicami, które dostosowane są do budynków gospodarczych, takich jak chlewnie, tuczarnie, kurniki itp. obiekty, w których hodowane są zwierzęta gospodarskie. Są to konstrukcje opracowane z myślą o szczególnych wymaganiach takich przestrzeni, wytrzymałe i dostosowane do specyfiki pracy i poruszania się do wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.
Konstrukcja drzwi inwentarskich powinna być solidna, wykonana z zamkniętych i spawanych ceowników oraz wypełniona profilem PVC, co zapewni doskonałą sztywność i wytrzymałość takich modeli. Drzwi inwentarskie mogą występować zarówno w wersji lewej, jak i prawej, w wariancie z oknem, szybrem czy pełnym. Szeroki wybór takich produktów oferuje projektant i wykonawca wyposażenia budynków inwentarskich Wesstron.
Dobre drzwi inwentarskie, czyli jakie?
Aby drzwi inwentarskie posłużyły na lata i były praktyczne, muszą być zaprojektowane funkcjonalnie i wykonane z solidnych materiałów. Niezbędne jest również dopasowanie konstrukcji do indywidualnych potrzeb hodowcy. Takie drzwi powinny umożliwiać możliwie łatwe i szybkie kontrolowanie trzody. Dobrze jest wybrać model z oknem, co pozwoli jednocześnie zaoszczędzić czas na braku konieczności wchodzenia każdorazowo do komory.
Istotny jest kierunek otwierania i wielkość. Należy wziąć ten aspekt pod uwagę, analizując rozkład swojego budynku i rozmieszczenie w nim pozostałych elementów oraz dostępną przestrzeń. Warto zwrócić uwagę na materiał wykończenia i dopasować go wizualnie.
Drzwi inwentarskie – funkcjonalność i wytrzymałość
Dobre drzwi inwentarskie muszą być odporne na uszkodzenia mechaniczne, warunki atmosferyczne i różne substancje chemiczne. Należy także zwrócić uwagę na ich szczelność w kwestii utrzymywania właściwej temperatury wewnątrz budynku oraz jakość i ilość zawiasów w sposobie mocowania.