Jakie podnośniki najlepiej nadają się do palet?

Podnośniki do palet dzielą się na mechaniczne, pneumatyczne i hydrauliczne. Usprawniają pracę w magazynie i umożliwiają przenoszenie ciężkich ładunków na paletach w szybki i bezpieczny sposób. Czym różnią się od siebie poszczególne rodzaje? W dzisiejszym artykule poruszamy temat podnośników palet. Podpowiadamy, które cechy tych urządzeń mają największe znaczenie, gdy chodzi o ich zastosowanie przy podnoszeniu palet w obiektach magazynowych.

Podnośniki mechaniczne

Sprzęt służący do przemieszczania palet w obrębie obiektu musi mieć solidną konstrukcję i być niezawodny. Takie są podnośniki mechaniczne – proste urządzenia do przenoszenia ładunku na paletach na różne poziomy w magazynie. Ich poszczególne parametry: wymiary części roboczej, wysokość oraz udźwig mogą być zaprojektowane tak, by spełniały wymogi danego magazynu. Duży wybór podnośników paletowych oferuje m.in. dostawca sprzętu magazynowego Tor-Industries.

Podnośniki hydrauliczne – proste i niezawodne

Hydrauliczne nożycowe podnośniki paletowe nie zajmują wiele miejsca. Służą do przenoszenia ładunku na wyższe poziomy w magazynie. Cechą wyróżniającą podnośniki hydrauliczne jest ich niezawodność. Prosty mechanizm działania i mocna konstrukcja zapewnia bardzo duży udźwig tych urządzeń. Ich bazą jest stół hydrauliczny. Podnośniki hydrauliczne zapewniają możliwość podnoszenia i opuszczania, wysokość stołu może być więc regulowana stosownie do potrzeb użytkownika.

Podnośniki do palet pneumatyczne

Urządzenia pneumatyczne działają dzięki ciśnieniu sprężonego powietrza, którym napełnia się poduszkę pneumatyczną. W zależności od dostarczanego ciśnienia mogą one przenosić towary o wadze do 2000 kg. Podnośniki pneumatyczne mogą być używane bez zasilania elektrycznego. Dzięki temu mogą być stosowane tam, gdzie nie ma dostępu do prądu. Mają regulację wysokości powierzchni roboczej, umożliwiają więc zwiększenie ergonomii pracy. Charakteryzują się dużą stabilnością i odpornością na wstrząsy. Mogą być wyposażone w kółka, co ułatwia przemieszczanie podnośnika w obrębie magazynu. Wyposaż swój magazyn w profesjonalne urządzenia ułatwiające organizację pracy. Wybierając solidne i niezawodne podnośniki, zapewnisz swoim pracownikom możliwość bezpiecznego i sprawnego transportu ładunków na paletach.