Dekoracje stołu – jakie wybrać?

Stół to synonim rodzinnego ogniska. To przy suto zastawionym stole przyjmujemy gości lub cieszymy się towarzystwem najbliższej rodziny. To niezwykle ważny element wystroju w każdym domu – nieważne, czy jest duży czy raczej niewielki. Mebel ten powinien zatem prezentować się niezwykle estetycznie nie tylko od święta, ale także na co dzień. Tak, aby każdy, kto z niego korzysta czuł się wyróżniony, a jedzenie na nim podane smakowało jeszcze lepiej.

Stół może być piękny sam w sobie. Drewniany z widocznymi słojami i o odpowiednim kolorze stanie się dekoracją każdej kuchni, jadalni czy salonu. Ale poza jego strukturą ważne jest też to, co na nim postawimy. Można bowiem jego piękno albo przygasić, albo rozbuchać – od nas zależy, w którą stronę pójdziemy.

Dekoracja stołu musi być spójna z aranżacją całego wnętrza. Inaczej powstanie chaos, przez który całe pomieszczenie straci na swojej atrakcyjności. Barwy użyte w dotychczasowej aranżacji mogą zainspirować Cię do przygotowania stołu. Wysmakowane dodatki uczynią spożywanie posiłku znacznie przyjemniejszym.

Pierwszą dekoracją, jaka kojarzy się ze stołem jest niewątpliwie obrus. Może być w formie bieżnika lub tradycyjnego obrusa – każdy z nich znów wraca do łask. Na świąteczne przyjęcia najlepiej sprawdzi się klasyczna, elegancka biel, jednak na co dzień nie bój się bawić kolorem. W zależności od potrzeb i możliwości wybierz też odpowiedni materiał – bawełna jest elegancka, za to poliester praktyczny, zwłaszcza jeśli masz dzieci.

Stół ozdobić można też serwetkami, które nie służą już tylko do wycierania ust, ale dzięki swoim wzorom i kolorom doskonale ożywiają zastawę stołową. Na stole ustawić można także kwiaty w pięknych wazonach i dodać szykowne świeczki w eleganckich świecznikach. I tu znakomicie sprawdzą się ozdoby metalowe, których funkcja ozdobna łączy się z funkcją praktyczną.

Ozdoby metalowe wykonane techniką metaloplastyki artystycznej to oryginalne dekoracje pasujące do każdego wystroju. Sprawdzą się zarówno na stole jak i wokół niego. Wykonywane są ręcznie, dzięki czemu każdy przedmiot jest jedyny w swoim rodzaju i wyjątkowy. Poza tym metal czyni je naprawdę solidnymi i trwałymi, a do tego jest piękny.