Dlaczego inżynierowie mają opóźnienia?

Czy wiesz, dlaczego inżynierowie się spóźniają? Tak, wiem, że nie trzeba być inżynierem, aby odpowiedzieć na to pytanie, ale zamierzam podzielić się swoimi przemyśleniami i poglądami, aby zrozumieć, na czym polega problem.

Podstawowym założeniem jest to, że każdy uczeń chce zostać inżynierem i stara się jak najlepiej zdobyć pożądane kwalifikacje, a następnie pracować dla firmy. Większość uczniów nie wie, jak zarządzać swoim czasem, ponieważ marnują go, czytając książki i oglądając wykłady online.

Przedstawię teraz trzy największe problemy, z jakimi boryka się branża inżynierska, i powiem, co należy zrobić, aby je przezwyciężyć.

1. Brak kreatywności i oryginalności

Jak sama nazwa wskazuje, brak kreatywności jest głównym powodem, dla którego inżynierowie pozostają w tyle. Każdego roku powstają tysiące nowych firm, w których zaczynają pracować ludzie. Wielu z nich założy własną firmę, a jeśli ją założą, będą musieli pracować na własny rachunek i wszystko robić samodzielnie.

Oznacza to, że będą musieli projektować produkty i robić wszystko samodzielnie. A jeśli nie mają żadnego pomysłu, to po prostu kopiują poprzednie projekty i wykorzystują je jako własne.

Jeśli są naprawdę kreatywni, postarają się stworzyć coś unikalnego i oryginalnego. A jeśli nie znają się na technologii, zaczną się uczyć i wymyślą coś nowego.

2. Brak komunikacji

W inżynierii nie chodzi tylko o rozwiązywanie problemów technicznych, ale także o to, aby wszystko było zrozumiałe dla wszystkich. Jeśli trzeba komuś wytłumaczyć jakąś koncepcję, trzeba to zrobić w sposób prosty i zrozumiały.

Jeśli nie uda Ci się tego zrobić w sposób prosty i zrozumiały, nie uda Ci się przekazać swoich pomysłów. Jeśli nie będziesz w stanie przekazać swoich pomysłów, nie uda Ci się rozwiązać problemów i nie będziesz w stanie sprawić, by wszystko było zrozumiałe dla wszystkich.

3. Brak umiejętności właściwego zarządzania

Jeśli będziesz zarządzać swoim czasem, nigdy nie będziesz mieć zaległości. Musisz planować swój czas, dzielić zadania na małe kroki, a wtedy wykonasz swoją pracę w krótkim czasie.

Jeśli nie posiadasz umiejętności zarządzania czasem, będziesz go tracić. Jeśli nie masz pojęcia, jak zarządzać swoim czasem, zawsze będziesz się spóźniać.

Wnioski:

Tak oto przedstawia się lista trzech największych problemów, z którymi boryka się branża inżynieryjna. Mam nadzieję, że dowiesz się czegoś z tego wpisu i będziesz przestrzegać zasad, którymi podzieliłem się powyżej.