Jak najlepiej wykończyć kuchnię?

W dzisiejszych czasach projektanci prześcigają się w możliwościach wykończenia kuchni i materiałach do tego wykorzystanych. Co jest jednak najważniejsze przy projektowaniu wykończenia kuchni? Jakich materiałów użyć?

Wykorzystanie miejsca

Kuchnia powinna mieć odpowiednio dobrze wykorzystane miejsce. Ilość szafek, umieszczenie zmywarki i zlewu – to wszystko warunkuje późniejsze użytkowanie pomieszczenia. Jak więc to zrobić, by było odpowiednio? Na to pytanie jest tylko jedna odpowiedź. Po prostu użyć materiałów, które pozwalają na ich dostosowanie do projektu kuchni – zarówno małej powierzchniowo w bloku, jak i dużej kuchni z jadalnią w domu jednorodzinnym. Takich, które poradzą sobie z eleganckim wykończeniem i pozwolą na zabudowę zlewu, zmywarki czy mebli kuchennych w jak najłatwiejszy sposób.

Jaki materiał na wykończenie kuchni wybrać?

Coraz większą popularnością cieszą się płyty mineralno-akrylowe himacs, które mają wiele atutów. Przede wszystkim wykonane są z żywicy akrylowej i naturalnych minerałów, co oznacza neutralny wpływ na środowisko i praktycznie nieograniczone możliwości uzyskania struktury i kolory. Wiele płyt można spotkać nawet we wzorach naturalnego kamienia, co tylko potwierdzą uniwersalność tego materiału. Dla osób wolących klasyczne wykonania możliwe jest uzyskanie również idealnie płaskiego blatu w jednolitym kolorze lub wzorze na przykład do wykonania lady, która ma wkomponować się w połączenie kuchni z salonem. Otwarte kuchnie połączone z salonem czy jadalnią są coraz częściej spotykane i mają wiele atutów, więc warto do tego wykorzystać płyty himacs.
Dodatkowo bardzo łatwy montaż i możliwość dostosowania pod każdy projekt często determinuje wybór himacs. Jest to produkt łatwy do obróbki, docięcia (np. do wykonania otworu na zlew) i założenia. Dzięki swojemu wykonaniu, odporności na oddziaływanie chemii i strukturze jest łatwy w sprzątaniu i utrzymaniu czystości w kuchni. W materiał nie wnika brud i bakterie, dzięki czemu płyty akrylowo-mineralne bardzo często stanowią wyposażenie kuchni na długie lata.