Doki i rampy przeładunkowe. Bramy garażowe rolowane – Leszno

Dobrze zaprojektowane doki przeładunkowe to skuteczny i bezpieczny sposób na załadunek i rozładunek transportu. Tworząc centra logistyczne w obiektach przemysłowych i handlowych warto zwrócić uwagę na ten aspekt funkcjonowania magazynu.

 
Dobrze zaprojektowane i wykonane doki przeładunkowe muszą zawierać takie elementy jak rampy przeładunkowe, uszczelnione bramy oraz naprowadzacze kół i odbojniki, które zabezpieczą budynek czy halę przed uderzeniem. Rampa pozwala na zniwelowanie różnicy pomiędzy posadzką magazynu a samochodem. Bramy garażowe rolowane pozwala na szybkie zamykanie i otwieranie śluzy, dzięki czemu zabezpiecza halę przed wpływem (zwłaszcza zimą) niekorzystnych warunków atmosferycznych. Fartuchy, które przylegają do boków samochodu zabezpieczają tez przed zacinającym deszczem, padającym śniegiem czy dostawaniem się kurzu na halę.
Nie trzeba być specjalistą w dziedzinie logistyki i budownictwa aby zaprojektować w swojej firmie dobrze działający dok przeładunkowy. Istnieją na rynku sprawdzone firmy, które oferują pomoc i doradztwo. Leszno posiada specjalistów z zakresu logistyki, którzy sprostają każdemu projektowi.