Dieta na wysoki cholesterol

Kiedy dowiadujemy się, że nasz cholesterol jest za wysoki, bardzo często wybieramy się do lekarza, który przepisuje nam różnego rodzaju leki. Prawda jest jednak taka, że wcale nie musimy tego robić. Jak zmniejszyć cholesterol bez leków? Wystarczy, że zmienimy dietę!

Siemię lniane

Siemię lniane zawiera dużo błonnika, który pozwala nam walczyć z wysokim poziomem cholesterolu we krwi. Poza tym, zawiera on też kwas linolenowy, który jest bardzo podobny do kwasów omega-3. Pomaga on w profilaktyce cholesterolowej i działa łagodząco na przewód pokarmowy.

Nasiona płesznika

Płesznik zawiera rozpuszczone pektyny, które hamują wchłanianie żółci do organizmu. Dzięki temu cholesterol jest wydalany z naszego organizmu i przestaje zatykać naczynia krwionośne. Dzięki temu to świetny produkt w profilaktyce miażdżycy. Co więcej, ma on też dużo dobrego cholesterolu i ogranicza wchłanianie tłuszczu w organizmie. Dzięki temu będzie to świetny produkt dla osób, które chcą zrzucić kilka kilo. Możemy dodać go do koktajli lub owsianek. Jego smak nie jest bardzo wyraźny, dzięki czemu nie będzie nam przeszkadzał.