Car detailing- wyższy poziom dbania o samochód.

Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą car detailing (auto detailing)? Już wyjaśniamy! Auto detailing to szereg zabiegów pielęgnacyjnych, które finalnie sprawiają że nasz samochód wygląda jakby właśnie opuścił salon samochodowy. Jeżeli jednak ktoś myśli, iż jest to po prostu dokładne umycie pojazdu to jest w dużym błędzie. Auto detailing to przede wszystkim dokładność. Jak sama nazwa wskazuje w procesie tym są ważne detale. Niczego nie można przeoczyć żadnej plamki, ani żadnej ryski. Takie dokładne i skrupulatne czyszczenie wymaga czasu i dlatego trwa to od kilku godzin do nawet kilku dni. Oczywiście wszystko zależy od tego czego zażyczy sobie klient, ale nawet w przypadku mycia tylko wnętrza pojazdu nie ma mowy o pośpiechu. Poniżej opiszemy usługę regeneracji lakieru samochodowego w auto detailingu.

Car detailing- regeneracja lakieru samochodowego

Jeżeli chodzi o usługę regeneracji lakieru samochodowego, to przede wszystkim specjaliści od auto detailingu skupiają się na tym, aby na koniec pracy samochód wyglądał jak „nówka sztuka”. Jedno jest pewne tutaj nie ma fuszerki. Zaczyna się od bardzo dokładnego wymycia pojazdu, tak aby usunąć resztki jakie mogą zostać po użytkowaniu. Następnie specjalnym miernikiem sprawdzana jest bardzo starannie powłoka lakieru. Jest to niezwykle istotny element, ponieważ następnym krokiem jest usuwania wszystkich mniejszych i większych zarysowań. Auto detailing nie maskuje zarysowań, w usłudze car detailing się je naprawia, czyli w pierwszym momencie należy je usunąć. Specjalne polerowanie sprawia, że lakier naprawdę wygląda jak prosto z salonu samochodowego. Rozróżnia się 3 rodzaje regeneracji lakieru samochodowego:

  • jednoetapowa korekta samochodu „one step”- która pozwala uzyskać świetne efekty i jest to najtańsza opcja, natomiast bardzo skuteczna.
  • dwuetapowa korekta samochodu- w tym przypadku usuwa się drobne rysy i wżery co zdecydowanie wpływa na wygląd lakieru samochodowego.
  • wieloetapowa korekta samochodu- to już wyższy poziom regeneracji. W tym przypadku można się rozprawić z dużymi i nieestetycznymi defektami i zarysowaniami. Po tej regeneracji powiedzieć że samochód wygląda super, to tak jakby nie powiedzieć nic!

Na koniec pojazdy są woskowane, lub nakładana jest specjalna powłoka ceramiczna, co zabezpiecza lakier oraz sprawia że pojazdy lśnią jakby były pokryte szkłem. Każda z trzech opcji różni się cenowo, natomiast bez wątpienia warto zainwestować te pieniądze. Żadna myjnia samochodowa, oraz samodzielne czyszczenie, czy też tradycyjne polerowanie nie da nam takiego efektu jaki uzyskamy korzystajac z auto detailingu.