Telewizja – rola telewizji w życiu człowieka

Rola telewizji w życiu człowieka jest znacząca, często zastanawiamy się co nam daje. Na pewno przepływ informacji na dużą, światową skalę. Telewizja posiada ogrom, niepodważalnych wad, ale posiada wiele istotnych zalet. Współczesny człowiek może odnieść dużo korzyści z oglądania telewizji.
Zacznijmy od pierwszego argumentu. Telewizor we współczesnym świecie znajduje się prawie w każdym domu, spore grono jednak z niego rezygnuje. Ludzi po ciężkim dnu pracy czy nauki siadają przed telewizorem by dowiedzieć się, co danego dnia wydarzyło się na świecie, jak już wspomniano duży przepływ informacji. Inną zaletą jest możliwość obejrzenia interesującego filmu, który zapewni rozrywkę, ale często skłąnia nas do refleksji nad własnym życiem.

Istotną zaletą jest też funkcja wychowawcza i poznawcza. Może dziwnie brzmi, każdy się zastanowi jak to, ale tak programy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży mogą bezpośrednio wpływac na ich rozwój, tok rozumowania, zachowanie. Telewizja daje możliwość zaznajomienia się z różnymi trudnym tematami wieku dorastania, jak i dorosłego świata. Ogólnie rola telewizji w życiu człowieka jest duża. Zapewne spore grono stwierdzi, że jest nam potrzeba, dostarcza wielu wrażeń. Media pomagają zrozumieć otaczający nas świat, rozwijają naszą wyobraźnię oraz poszerzają nasze horyzonty myślowe.